Robin har foreløpig spilt sin siste kamp som målvakt i Frogner IL. Nå går veien videre til Ull/Kisa.
Robin har foreløpig spilt sin siste kamp som målvakt i Frogner IL. Han starter opp hos U16 i Ull/Kisa for å se om han kan realisere sitt potensiale som spiller, og utvikle seg best mulig. Han har trent jevnlig med Ull/Kisa over en lengre periode samtidig som han har spilt kamper for Frogner. Robin har vist at han har potensialet for å bli en målvakt på toppfotball-nivå, hvis han fortsetter den gode utviklingen og jobber målrettet.
- Vi håper at Robin fortsetter å ta steg, at det gode grunnlaget han har lagt i Frogner, og fremover legger i Ull/Kisa, gir han muligheter som får han til å realisere sitt potensiale som fotballspiller, sier Kjetil Haga, Sportslig leder utvikling og bredde i Ull/kisa.
Robin føler også at Frogner har støttet han hele veien, noe som er viktig hvis han skulle ta veien tilbake ved en senere anledning, avslutter Kjetil.
Vi i Frogner IL fotball ønsker Robin masse lykke til, og vi gleder oss til å følge utviklingen hans i ny klubb!